Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt

Erst öffnen Sich die Augen. Dann die Poren - in der Sauna von Klafs

  Regenerácia v saune: budete aktívni vo všedný deň a vyrovnaní v živote.  
     

Zdravé telo a upokojujúci duch v ňom sú darom pre činorodosť a pre radosť zo života, ktoré sú zase predpokladom na presadenie sa seba samého. V pozadí prevratných zmien v oblasti zdravia je skutočnosť, že v súčasnosti ľudia  čoraz viac aktívne preberajú do svojich rúk zodpovednosť za zachovanie svojho zdravia a tiež aj za zabezpečenie svojej osobnej prevencie.

 

       
   

Uviesť telo a ducha do súladu sa mimoriadne harmonickým spôsobom darí od nepamäti v saune. Z tohto dôvodu vlastní v Nemecku viac ako 1,5 milióna ľudí svoju privátnu domácu saunu. Pretože jedna dávka sauny sa dá ľahko integrovať do bežného pracovného dňa, možno tak efektívne predchádzať stresom spôsobeným chorobám, ako je vysoký krvný tlak, oslabená imunita, alebo chronické stavy vyčerpanosti. Tak to dokladujú aj štúdie Berliner Charité, a síce,  že pravidelná návšteva SANÁRIA® znižuje krvný tlak, a kúpeľ v saune stabilizuje krvný obeh.

 
       
   

Pred poznaním týchto dôvodov sa sauna brala ako súčasť komplexu vyrovnaného spôsobu života. Za zmienku pritom stojí aj mentálna dimenzia  regenerácie v saune: optické svetelné podnety a farby pôsobia pozitívne na náladu návštevníkov, najmä ak idú ruka v ruke s jemnými zvukmi. Takto vám svetelné a zvukové objekty ako napríklad Bellaveda-hra farieb alebo Aquaviva pri jemnom štebote vtákov alebo pri šume lístia pomôžu rýchlo zabudnúť na hektiku pracovného dňa. Vonné prísady na báze prírodných aróm zase príjemne polichotia vášmu nosu. Súzvuk optiky, akustiky a vône zintenzívňuje blahodárne teplo a harmonicky završuje zážitok zo sauny.

 
       
   

Zmysluplne podporovaná komplexná regenerácia nie je len vecou pasívneho relaxu, alebo konzumného spôsobu využívania fitnessu: do vedomého spôsobu života patrí aj výživa a osobné ciele. Celkom individuálne je treba brať do úvahy motiváciu a potrebu nájsť rovnováhu medzi prácou a voľným časom, medzi napätím a oddychom.

 
       
   

Kompetentnú podporu pre zvládnutie stále rastúcich požiadaviek všedného dňa ponúkajú Buchingerove zdravotné centrá. V Überlingene, Bodensee a v španielskej Marbelle sa už viac ako 55 rokov udržiava a ďalej rozvíja komplexná filozofia ich zakladateľa Dr. Otta Buchingera.  Liečebná hladovka a integratívna medicína ponúkajú terapeutický rámec, ktorý zahŕňa  medicínu výživy, šport a fitness, ale aj terapie emocionálnej rovnováhy. Kultúrne a duchovné elementy túto obsiahlu ponuku uzatvárajú.

 
       
 

 

Raimund Wilhelmi, riaditeľ kliniky a vnuk Otta Buchingera, potvrdil pozitívne účinky sauny v rámci Buchingerovej filozofie: „V našom komplexnom terapeutickom koncepte mali kúpele v saune a Kneippove procedúry vždy svoje pevné miesto. Sauna je časťou východiskových postupov, ku ktorým smeruje hlavne liečebná hladovka, ale súčasne slúži na relax a na posilnenie imunitného systému. Naši hostia z viac ako 30 krajín saunu veľmi oceňujú, saunovanie je pre nich dôležitou súčasťou ich individuálnej zdravotnej prevencie.“

 
         
Predchadzajúci

Hore