Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt

 

Sauna je zdravá.

  To už samozrejme viete, opakovane to potvrdzujú aj   štúdie, a aj obyvateľstvo na celej zemeguli to vie už celé tisícročia: pozitívne účinky pravidelných dávok sauny na telo i na dušu sú práve  tak hĺbkové ako aj dlhodobé, a preto pôsobia ako účinná zdravotná prevencia.  
 
     
    1. SANÁRIUM® môže znížiť krvný tlak  
Štúdie berlínskej Charité dokladujú, že pravidelné návštevy SANÁRIA® pôsobia na zníženie tlaku krvi, a že saunový kúpeľ stabilizuje krvný obeh: pacienti s vysokým krvným tlakom by sa následne mohli čiastočne zrieknuť liekov na zníženie krvného tlaku.
         
   

2. Sauna trénuje cievny systém

 
V saune leží kľúč ku zdraviu a k dobrej pohode: striedanie horúčavy a chladu. Saunová horúčava stimuluje vegetatívny nervový systém, v ochladzovacej fáze sa zužujú krvné cievy v tele pôsobením studenej vody: je to vynikajúci tréning pre krvné cievy, ktorý posilňuje prekrvenie ciev a svaloviny.
         
   

3. Sauna a SANÁRIUM® posilňujú imunitný systém

 
V štúdii berlínskej Charité sa hovorí: kontinuálne návštevy sanária stimulujú imunologické reakcie cievneho systému. Môžu byť potlačené aj zápalové procesy arteriálneho cievneho systému. Sauna pôsobí pozitívne na látkovú výmenu a tým efektívne predchádza chrípkovým infekciám. Tübingenský výskumný team dokonca objavil, že bunky potných žliaz človeka produkujú prírodné antibiotikum.
         
    4. Sauna – pre krásu zvnútra  
Pravidelné saunovanie je dlhodobou prevenciou pred prejavením sa nedostatkov vo výžive pokožky a súčasne optimalizuje prísun výživných látok do nej. Toto dnes už dokazuje aj vedecká štúdia: Na Univerzitnej kožnej klinike v Jene zistili, že testovaným osobám, ktoré pravidelne navštevovali saunu, sa stablizovala bariérna funkcia pokožky.  Zlepšené prekrvenie zabraňuje vysúšaniu pokožky a reguluje obsah tuku na jej povrchovej ploche.
         
    5. Odkyslenie  
Tkanivo väčšiny ľudí je ľahko prekyslené. Škodlivé látky môžu byť spúšťačom oslabenia imunitného systému, bolestí kĺbov, svalov a hlavy, tráviacich porúch, ako aj mnohých chronických chorôb. Pravidelné návštevy sauny podporujú vyplavovanie škodlivých kyselín z tela. Priaznivým vedľajším efektom pritom je vylučovanie jedovatých stopových prvkov ako olova, kadmia a niklu spolu s potom.
         
    6. Sauna je prevenciou proti svalovej horúčke  
Zvýšená látková výmena a zlepšené prekrvenie svalstva pôsobia aj ako prírodná metóda: Predchádzajú prekysleniu organizmu po športovaní. Aj tí, čo majú problémy s prieduškami, cítia sa po dávke sauny oveľa lepšie: bronchiálna muskulatúra sa uvoľní a oni znova môžu ľahko dýchať.
         
    7. Sauna je prevenciou proti migréne  
Potenie môže byť dokonca prevenciou proti bolestiam hlavy, ktoré vznikajú v dôsledku nesprávnej regulácie tlaku v cievach, ako migréna. Počas saunového kúpeľa sa môžu cievne steny striedaním fáz tepla a chladu tak vytrénovať, že pri vonkajšej stimulácii ciiev hlavy nemusia kvôli podráždeným nervovým bunkám reagovať bolesťami.
         
    8. Kto sa  pravidelne potí, ľahšie sa na dovolenke zotaví  
Tréningový efekt pravidelných dávok sauny má ďalšiu, často podceňovanú výhodu: zahraničné cesty nás často privedú do takých klimatických zón, ktoré obyvatelia  strednej  Európy prežívajú s namáhavým potením. Kto sa ale pravidelne potí v saune, trénuje svoj organizmus v predstihu a potom si svoju dovolenku pod južným slnkom užíva oveľa príjemnejšie.
         
    9. Návštevníci sauny žijú dlhšie  
Celkové podpora prekrvenia pravidelných návštevníkov sauny trénuje celý organizmus a ako pri každej inej pravidelnej telesnej činnosti aj pri takomto tréningu sa biologický proces starnutia spomaľuje. Predovšetkým ale ide o to, že vysoká kvalita života zostane dlhšie zachovaná.
         
    10. Relax  
Saunový kúpeľ sa stáva  zmysluplnou súčasťou celkove silnejúcej ponuky wellnessových zariadení – celkom osobnej stratégie, s ktorou naše telo a duša ľahšie znesú záťaž a bez obáv vykročia oproti potrebám života . A to, čo prospieva jednolivcovi, je aj výhodou pre celú spoločnosť: ak jej  členovia zostanú ušetrení chorôb vyvolaných stresom, odbremenené budú aj pokladnice zdravotných poisťovní.
Predchadzajúci

Hore