Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt
     
 

Zdravie so saunou, parným kúpeľom, soláriom, farebným svetlom a s vôňami.

Zahoďte starosti všedného dňa za hlavu a venujte sa aj s Vašimi najbližšími zdraviu, oddychu a zábave. Tu získate informácie o blahodarných účinkoch  sauny, parného kúpeľa, solária,  farebného svetla a vôní.

 
 
Sauna a zdravie
 
Odbúravanie stresu pomocou sauny, saunový kúpeľ ako privátna zdravotná prevencia
   
Sanárium pomáha  pacientom s vysokým krvným tlakom a posilňuje  imunitný systém
   
Priebeh kúpeľa v SANÁRIU®
   
Priebeh kúpeľa v saune    
 
Parný kúpeľ a zdravie
 
Relax v parnom kúpeli  – prírodná kozmetika pur!
   
Priebeh  parného kúpeľa    
 
Slnko a imunitný systém
 
Výzor plný slnka a jemné opálenie    
 
Farby pre dobrú  pohodu
 

Farba, zvuk a vôňa  premenia saunový kúpeľ  na  kúzelnú hru zmyslov

   
   
Wellness je v súčasnosti v mnohých obmenách a variáciách súčasťou nášho spoločenského života. Pojem „wellness“ je mnohovrstevný, ale jeho základná výpoveď sa týka dobrej pohody, ktorej základom je dobré zdravie a vzájomná súhra telesnosti a duševna.

Klafs premieňa tento princíp na skutočnosť už veľa rokov prostredníctvom integrácie rôznych druhov stimulácie ľudských zmyslov. Je to napríklad prevoňanie saunových kabín cennými éterickými olejmi, pôsobenie svetla a jeho farebnej hry na ľudské oko, ako aj jemné zvuky, ktoré Vám pomôžu odpútať sa od každodenného hektického vypätia. Telo a duša sa dostávajú do zdravej rovnováhy.

Harmonický trojzvuk vône, optiky a akustiky prepožičiava saunovaniu novú dimenziu. Pozvoľné telesné uvoľnenie vedie prostredníctvom komplexného oslovenia zmyslov súčasne aj k hĺbkovému duševnému relaxu. Pri optických podnetoch sme sa zamerali predovšetkým na svetlo a na jeho striedavé pôsobenie na matériu. Farby zjednocujú bezprostredný vplyv na našu dobrú pohodu, pôsobia na zlepšenie nálady a inšpirujú náš citový svet.

BELLAVEDA prináša do sauny a do sanária úplne nový druh hry farieb. Plynulý prechod medzi jednotlivými farbami vyvoláva pritom veľmi príjemný optický podnet. Prichádzajúci farebný tón sa najprv objaví pri vonkajšom okraji panela a potom sa jeho intenzita kumuluje smerom do stredu, aby sa vzápätí zase jemne vytratila. Oko má čas adaptovať sa na práve prichádzajúci farebný odtieň a každá zmena je korunovaná momentom najintenzívnejšieho zafarbenia. Vo vzájomnej súhre so zvukmi – jemnou a jedinečnou kolážou prírodných tónov a hudby, sa pôsobenie BELLAVEDY zintenzívňuje a kúpeľ v saune sa tak stáva aj antistresovým kúpeľom.

Najnovšie štúdie dospeli k poznaniu, že už náhodné počutie jemných zvukov prírody, ako napríklad štebotu vtákov, alebo zurčania potôčika, značne zvyšuje schopnosť regenerácie organizmu. Pretože ľudia trávia väčšinu svojho času v uzatvorenom priestore, dostanú sa do prírody len na krátku dobu. Z tohoto poznania sme vychádzali pri vytváraní zvukových efektov v spolupráci s kvalifikovanými technikmi, umelcami, ako aj s filmovými a hudobnými producentami. Náladové názvy, ako napríklad „Slnečná lúka“, „Dych dažďového pralesa“, alebo „Pulzovanie ticha“ naznačujú, čo návštevník sauny môže očakávať pri zvukovej a vizuálnej regenerácii a pri hĺbkovom telesnom i duševnom relaxe.

Akustickým i optickým  „highlightom“ pri hĺbkovom relaxe v saune alebo v sanáriu je aj svetelno-zvukový panel AQUAVIVA.  Tento panel, vyvinutý v spolupráci s mediálnym umelcom profesorom Walterom Giersom, má zelenú farbu a je kaskádovito tvarovaný. Spája v sebe emocionálne účinky tónov a svetla. Prírodné zvuky, ako napríklad štebotanie vtákov, alebo šumenie lístia vytvárajú harmonickú symbiózu so svetelnou moduláciou, ktorá z AQUAVIVY vychádza. Svetelné podnety pôsobia ako vlnky, pretože prenikajú cez nepravidelne tvarované sklo, a pripomínajú tečúcu vodu. Zabudovaný generátor náhodne vyberá z milióna druhov podnetov a návštevník sauny tak môže podniknúť fantastické cestovanie ducha a poprechádzať sa v preslnenom listnatom lese, alebo sa vykúpať v zurčiacom horskom potôčiku.

Trojzvuk uzatvára jemné prevoňanie kabíny počas saunového kúpeľa.  Vonné látky do sauny, získané z liečivých bylín, z kvetov, ovocia a korenín, pôsobia pozitívne na mentálne naladenie a okrem toho majú aj liečivé účinky. Každá esencia pôsobí priamo na telo i na dušu. Medovka uvoľňuje, rozmarín povzbudzuje, eukalyptus, smrekové a borovicové ihličie pôsobia blahodárne na dýchacie cesty, kamilky prospievajú pokožke a ukľudňujú pri nervozite. Pri únave a pri slabej schopnosti koncentrácie pomáhajú éterické oleje z citrusových rastlín. Kto má rád tropické ovocie, môže si vybrať vôňu kokosu s vanilkou, manga, papáje alebo mix tutti-frutti.

Odkedy sa pojem wellness z púheho trendu emancipoval a stal sa uznávanou cestou ku komplexnému zdraviu, saunový kúpeľ sa očividne povýšil na „mentálny“zážitok. Blahodárne teplo v súzvuku so stimulátormi zmyslov, ako sú farba, svetlo, vôňa a zvuk veľmi rýchlo odsunú hektiku všedného dňa do úzadia.  Návštevník sauny môže jednoducho vypnúť a natankovať nové sily. Telo i duša majú ozdravnú pauzu a vonkajší svet zostane jednoducho mimo.

   
       
Farebné svetlo – dobrý skutok pre telo i pre dušu
   
Tvorca dobrej nálady -  AQUAVIVA
   
Zmyslové vnímanie farebného svetla    
 
Vône pre dobrú pohodu
 
Nádych a výdych: aromatický kúpeľ so SANÁRIOM®    
 
Zdravie a krása
 
Vitálny, mladý a krásny – saunový kúpeľ odďaľuje starnutie
   
Sada kozmetických prípravkov od Klafs-a ochraňuje Vašu pokožku    
 
             
Predchadzajúci

Hore