Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt
     
 

Zdravie so saunou, parným kúpeľom, soláriom, farebným svetlom a s vôňami.

Zahoďte starosti všedného dňa za hlavu a venujte sa aj s Vašimi najbližšími zdraviu, oddychu a zábave. Tu získate informácie o blahodarných účinkoch  sauny, parného kúpeľa, solária,  farebného svetla a vôní.

 
 
Sauna a zdravie
 
Odbúravanie stresu pomocou sauny, saunový kúpeľ ako privátna zdravotná prevencia
   
   
Pracovný výkon sa dnes považuje za spoločenský koncept živoata, ktorý  sa vzťahuje na všetky oblasti ľudskej existencie. Výkonnosť ako základný pilier našej ekonomiky súvisí práve s reformou zdravotníctva, ktorá je veľmi ožehavou témou, pretože čo sa v zdravotníctve rozdelí, musí sa najprv „zarobiť“.
Je jasné, že v prípade ochorenia si jednotlivec bude musieť, ak to bude potrebné, viac priplácať.
Práve v pracovnom živote, kde sa orientujeme na výkon v zmysle snahy dosiahnuť cieľ, znášať maximálne nasadenie a záťaž, ideme často ďaleko za naše prirodzené fyzické hranice. Bez pravidelného odpočinku sú telo a duša niekedy tak  „vystresované“, že nezriedkavo reaguju  chorobne odmietavo. Preto sú veľmi dôležité preventívne iniciatívy, ako napríklad šport, zdravá výživa a pravidelná návšteva wellnessu.

Typickým obrazom chorôb našej spoločnosti sú ochorenia spôsobené stresom, ako napríklad vysoký krvný tlak, slabá imunita alebo chronické stavy vyčerpanosti.  Jednou z možností ako predchádzať týmto ochoreniam, ale aj ako zmierňovať ich   symptómy, je návšteva sauny alebo sanária. To sa dá ľahko integrovať do programu všedného dňa a možno to porovnať s pobytom v kúpeľoch. Najlepšie však je, keď máte saunu doma, medzi vlastnými štyrmi stenami.

Štúdie  Univerzitnej kliniky Charité v Berlíne jednoznačne dokazujú, že pravidelné návštevy sanária pôsobia na zníženie krvného tlaku a saunovanie zasa posilňuje imunitný systém, zlepšuje prekrvenie a stabilizuje krvný obeh. Sanárium je mimoriadne vhodné aj pre nových užívateľov sauny, pretože ponúka možnosť voľby z piatich druhov kúpeľa. Popri klasickej saunovej klíme si môžete podľa   ľubovôle vybrať tropický kúpeľ, jemný parný kúpeľ, aromatický alebo teplovzdušný kúpeľ. Doplnkové  vybavenie, ako napríklad zvuky, vône a svetelné hry okrem toho podporujú duševný relax, čo zase    prospieva regenerácieschopnosti organizmu.

Kúpeľ v saune je zmysluplným, uceleným wellness – konceptom na posilnenie tela i duše, ktorý je súčasne aj zážitkom na vyplnenie voľného času, pričom oživí aj úplne obyčajnú každodennosť. Saunovanie je individuálna iniciatíva, ktorá je plne v súlade s plánovanou reformou zdravotníctva. Pretože: kto chce byť výkonný a takým chce aj zostať, mal by mať vždy na zreteli včasné odbúranie stresu.
   
       
Sanárium pomáha  pacientom s vysokým krvným tlakom a posilňuje  imunitný systém
   
Priebeh kúpeľa v SANÁRIU®
   
Priebeh kúpeľa v saune    
 
Parný kúpeľ a zdravie
 
Relax v parnom kúpeli  – prírodná kozmetika pur!
   
Priebeh  parného kúpeľa    
 
Slnko a imunitný systém
 
Výzor plný slnka a jemné opálenie    
 
Farby pre dobrú  pohodu
 

Farba, zvuk a vôňa  premenia saunový kúpeľ  na  kúzelnú hru zmyslov

   
Farebné svetlo – dobrý skutok pre telo i pre dušu
   
Tvorca dobrej nálady -  AQUAVIVA
   
Zmyslové vnímanie farebného svetla    
 
Vône pre dobrú pohodu
 
Nádych a výdych: aromatický kúpeľ so SANÁRIOM®    
 
Zdravie a krása
 
Vitálny, mladý a krásny – saunový kúpeľ odďaľuje starnutie
   
Sada kozmetických prípravkov od Klafs-a ochraňuje Vašu pokožku    
 
             
Predchadzajúci

Hore