Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt
     
 

Zdravie so saunou, parným kúpeľom, soláriom, farebným svetlom a s vôňami.

Zahoďte starosti všedného dňa za hlavu a venujte sa aj s Vašimi najbližšími zdraviu, oddychu a zábave. Tu získate informácie o blahodarných účinkoch  sauny, parného kúpeľa, solária,  farebného svetla a vôní.

 
 
Sauna a zdravie
 
Odbúravanie stresu pomocou sauny, saunový kúpeľ ako privátna zdravotná prevencia
   
Sanárium pomáha  pacientom s vysokým krvným tlakom a posilňuje  imunitný systém
   
Priebeh kúpeľa v SANÁRIU®
   
Priebeh kúpeľa v saune    
   
Saunový kúpeľ je ideálnym prostriedkom na nazbieranie nových síl. Striedanie blahodarnej horúčavy a následného ochladenia posilňuje imunitu a krvný obeh. Skrátka: celá látková výmena beží na vysoké obrátky. A celkom okrajovo pestuje saunový kúpeľ Vašu pokožku a detoxikuje organizmus. Telo a duch sa dostávajú znova do  rovnováhy.

História
Potné kúry v priestoroch na tento účel zriadených majú tisícročia starú tradíciu. Už starí Rimania a  Gréci využívali liečivé účinky potenia.  Dnes pod saunovým kúpeľom rozumieme  Fínmi prevzatú formu potenia v drevenej kabíne pri vysokej teplote a pri nízkej vlhkosti vzduchu.

Pravidlá kúpeľa
2 hodiny času, uteráky do sauny, mydlo – a môže sa ísť. Do sauny by ste nemali ísť ani s prázdnym, ale ani s plným žalúdkom. Osprchujte sa a dôkladne sa osušte. Ak máte studené nohy, absolvujte pred vstupom do sauny  teplý kúpeľ nôh. Jeden chod kúpeľa v saune môže trvať 10 – 12, maximálne 15 minút. Pri kúpeli môžete uvoľnene sedieť alebo ležať. Ak by ste sa počas kúpeľa necítili dobre, ihneď opustite kabínu. Po opustení kabíny Vám odporúčame, aby ste si 2 – 3 minúty posedeli.

Oblievanie kameňov – najmä s prísadou vonných látok – zážitok zo saunovania ešte vystupňuje. Voda premenená na paru dobre pôsobí na dýchanie a človek sa ešte intenzívnejšie potí. Pred opustením kabíny Vám odporúčame, aby ste si ešte 2 – 3 minúty posedeli. Potom opustite kabínu a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Ochlaďte sa vodou z hadice alebo prúdovou sprchou. Skúsení milovníci sauny sa ochladzujú aj v ponornej kadi. Potom si ešte jednoducho poseďte, alebo sa   poprechádzajte. Ak máte chuť ešte raz sa ochladiť, urobte to.

Pred ďalším vstupom do kabíny absolvujte teplý kúpeľ nôh kvôli prekrveniu.  Po dôkladnom ochladení môže nasledovať – podľa chuti a nálady – 2. alebo aj 3. dávka kúpeľa. Stratu tekutín vyrovnajte po kúpeli pitím minerálky alebo ovocnej šťavy. Je to nielen zdravé, ale aj osviežujúce.
   
       
 
Parný kúpeľ a zdravie
 
Relax v parnom kúpeli  – prírodná kozmetika pur!
   
Priebeh  parného kúpeľa    
 
Slnko a imunitný systém
 
Výzor plný slnka a jemné opálenie    
 
Farby pre dobrú  pohodu
 

Farba, zvuk a vôňa  premenia saunový kúpeľ  na  kúzelnú hru zmyslov

   
Farebné svetlo – dobrý skutok pre telo i pre dušu
   
Tvorca dobrej nálady -  AQUAVIVA
   
Zmyslové vnímanie farebného svetla    
 
Vône pre dobrú pohodu
 
Nádych a výdych: aromatický kúpeľ so SANÁRIOM®    
 
Zdravie a krása
 
Vitálny, mladý a krásny – saunový kúpeľ odďaľuje starnutie
   
Sada kozmetických prípravkov od Klafs-a ochraňuje Vašu pokožku    
 
             
Predchadzajúci

Hore