Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt
     
 

Zdravie so saunou, parným kúpeľom, soláriom, farebným svetlom a s vôňami.

Zahoďte starosti všedného dňa za hlavu a venujte sa aj s Vašimi najbližšími zdraviu, oddychu a zábave. Tu získate informácie o blahodarných účinkoch  sauny, parného kúpeľa, solária,  farebného svetla a vôní.

 
 
Sauna a zdravie
 
Odbúravanie stresu pomocou sauny, saunový kúpeľ ako privátna zdravotná prevencia
   
Sanárium pomáha  pacientom s vysokým krvným tlakom a posilňuje  imunitný systém
   
Priebeh kúpeľa v SANÁRIU®    
   
Pre koho je klasická sauna príliš horúca alebo príliš suchá, ten už dnes môže kombinovať zdravé pôsobenie sauny a parného kúpeľa navzájom. Sauna Klafs so SANÁRIOM® ponúka hneď  päť  rôznych foriem kúpeľa.   SANÁRIUM® premení saunu podľa želania na tropický kúpeľ, na teplovzdušný kúpeľ, na jemný parný alebo na bylinkový kúpeľ. Môžete si vybrať to, na čo máte práve chuť a čo Vám bude práve najlepšie vyhovovať. Pri teplote od cca  60°C a pri regulovanej vlhkosti vzduchu do maximálne   55 % nájdete mimoriadne priaznivú klímu na odpočinok a na dobrú  pohodu.

Zdravie
Okrem toho je oddych v SANÁRIU® ideálny na nazbieranie nových síl. Striedanie blahodarnej horúčavy a ochladenia posilňuje imunitu a krvný obeh. Skrátka: celá látková výmena beží na vysoké obrátky. A celkom popri tom sa SANÁRIUM® stará o Vašu pokožku a detoxikuje organizmus. Telo a duch sa znovu dostávajú do stavu rovnováhy.Pravidlá kúpeľa

2 hodiny času, uteráky do sauny, mydlo – a môže sa ísť. Do SANÁRIA® by ste nemali ísť ani s prázdnym, ani s plným žalúdkom. Osprchujte sa a dôkladne sa osušte. Ak máte studené nohy, absolvujte pred vstupom do SANÁRIA® teplý kúpeľ nôh. Jeden chod kúpeľa v SANÁRIU® môže trvať tak do 20 minút. Pri kúpeli môžete uvoľnene sedieť alebo ležať. Ak by ste sa počas kúpeľa necítili dobre, ihneď opustite kabínu. Po opustení kabíny Vám odporúčame, aby ste si 2 – 3 minúty posedeli.
Z kabíny choďte na čerstvý vzduch. Ochlaďte vodou z hadice  alebo prúdom vody zo sprchy. Môžete sa ochladiť aj v ponornej kadi. Potom si jednoducho poseďte, alebo sa poprechádzajte. Ak cítite potrebu ešte raz sa ochladiť, urobte to. Pred ďalším vstupom do kabíny absolvujte teplý kúpeľ nôh kvôli prekrveniu.  Po dôkladnom ochladení môže nasledovať – podľa chuti a nálady – 2. alebo aj 3. dávka kúpeľa. Stratu tekutín vyrovnajte po kúpeli pitím minerálky alebo ovocnej šťavy. Je to nielen zdravé, ale aj osviežujúce.
   
       
Priebeh kúpeľa v saune    
 
Parný kúpeľ a zdravie
 
Relax v parnom kúpeli  – prírodná kozmetika pur!
   
Priebeh  parného kúpeľa    
 
Slnko a imunitný systém
 
Výzor plný slnka a jemné opálenie    
 
Farby pre dobrú  pohodu
 

Farba, zvuk a vôňa  premenia saunový kúpeľ  na  kúzelnú hru zmyslov

   
Farebné svetlo – dobrý skutok pre telo i pre dušu
   
Tvorca dobrej nálady -  AQUAVIVA
   
Zmyslové vnímanie farebného svetla    
 
Vône pre dobrú pohodu
 
Nádych a výdych: aromatický kúpeľ so SANÁRIOM®    
 
Zdravie a krása
 
Vitálny, mladý a krásny – saunový kúpeľ odďaľuje starnutie
   
Sada kozmetických prípravkov od Klafs-a ochraňuje Vašu pokožku    
 
             
Predchadzajúci

Hore