Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt
     
 

Zdravie so saunou, parným kúpeľom, soláriom, farebným svetlom a s vôňami.

Zahoďte starosti všedného dňa za hlavu a venujte sa aj s Vašimi najbližšími zdraviu, oddychu a zábave. Tu získate informácie o blahodarných účinkoch  sauny, parného kúpeľa, solária,  farebného svetla a vôní.

 
 
Sauna a zdravie
 
Odbúravanie stresu pomocou sauny, saunový kúpeľ ako privátna zdravotná prevencia
   
Sanárium pomáha  pacientom s vysokým krvným tlakom a posilňuje  imunitný systém
   
Priebeh kúpeľa v SANÁRIU®
   
Priebeh kúpeľa v saune    
 
Parný kúpeľ a zdravie
 
Relax v parnom kúpeli  – prírodná kozmetika pur!
   
Priebeh parného kúpeľa    
   
Parný kúpeľ má prastarú históriu. Poznali ho už starí Gréci a u starých Rimanov bol súčasťou kúpeľovej kultúry  ako tzv. „sudatórium”. S Rimanmi sa parný kúpeľ dostal aj na východ, kde až do súčasnosti pretrval ako turecký   parný kúpeľ. Ale aj na severe Ruska je parný kúpeľ známy už niekoľko storočí. Kúpeľ v parnej kabíne je nielen obľúbený, ale aj zdravý.  Je to príjemný potný kúpeľ podobný saune, ale s úplne inou klímou. Nie takou  horúcou a oveľa vlhkejšou. Pokiaľ však ide o účinky, je ho možné porovnať s kúpeľom v saune. Pre niekoho sú práve nízke kúpeľové  teploty medzi 43-46 °C a relatívna vlhkosť vzduchu    100 %  ideálnou klímou na oddych. A nielen naň: horúca   para je mimoriadne zdravá pri ochorení dýchacích ciest a pri reumatických ťažkostiach. Účinky pary sa ešte znásobia po pridaní vonných látok a aróm z liečivých byliniek, kvetov, ovocia a korenia, čím sa navyše podarí vytvoriť exotickú atmosféru. A kto si potrpí na peknú pokožku, už dávno vie oceniť vlhké teplo parného kúpeľa. Ono totiž vyvoláva prekrvenie pokožky, čistí ju a oživuje.
2 hodiny času, uteráky do sauny, mydlo – a môže sa ísť. Do parného kúpeľa by ste nemali ísť ani s prázdnym, ale ani s plným žalúdkom. Osprchujte sa a dôkladne sa osušte. Ak máte studené nohy, absolvujte pred vstupom do kabíny  teplý kúpeľ nôh. Jeden chod kúpeľa v parnej kabíne môže trvať 10 – 15, maximálne 20 minút. Pri kúpeli môžete uvoľnene sedieť alebo ležať. Ak by ste sa počas kúpeľa necítili dobre, ihneď opustite kabínu. Po opustení kabíny Vám odporúčame, aby ste si 2 – 3 minúty posedeli.

Po ukončení kúpeľa opustite kabínu a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Ochlaďte sa vodou z hadice alebo prúdovou sprchou. Skúsení milovníci parného kúpeľa sa ochladzujú aj v ponornej kadi. Potom si ešte jednoducho poseďte, alebo sa   poprechádzajte. Ak máte chuť ešte raz sa ochladiť, urobte to.

Pred ďalším vstupom do kabíny absolvujte teplý kúpeľ nôh kvôli prekrveniu.  Po dôkladnom ochladení môže nasledovať – podľa chuti a nálady – 2. alebo aj 3. dávka kúpeľa. Stratu tekutín vyrovnajte po kúpeli pitím minerálky alebo ovocnej šťavy. Je to nielen zdravé, ale aj osviežujúce.
   
       
 
Slnko a imunitný systém
 
Výzor plný slnka a jemné opálenie    
 
Farby pre dobrú  pohodu
 

Farba, zvuk a vôňa  premenia saunový kúpeľ  na  kúzelnú hru zmyslov

   
Farebné svetlo – dobrý skutok pre telo i pre dušu
   
Tvorca dobrej nálady -  AQUAVIVA
   
Zmyslové vnímanie farebného svetla    
 
Vône pre dobrú pohodu
 
Nádych a výdych: aromatický kúpeľ so SANÁRIOM®    
 
Zdravie a krása
 
Vitálny, mladý a krásny – saunový kúpeľ odďaľuje starnutie
   
Sada kozmetických prípravkov od Klafs-a ochraňuje Vašu pokožku    
 
             
Predchadzajúci

Hore