Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt
     
 

Zdravie so saunou, parným kúpeľom, soláriom, farebným svetlom a s vôňami.

Zahoďte starosti všedného dňa za hlavu a venujte sa aj s Vašimi najbližšími zdraviu, oddychu a zábave. Tu získate informácie o blahodarných účinkoch  sauny, parného kúpeľa, solária,  farebného svetla a vôní.

 
 
Sauna a zdravie
 
Odbúravanie stresu pomocou sauny, saunový kúpeľ ako privátna zdravotná prevencia
   
Sanárium pomáha  pacientom s vysokým krvným tlakom a posilňuje  imunitný systém    
   
Súčasný hektický spôsob života znamená pre všetkých ľudí rizikový faktor  vzniku srdcovo-cievnych ochorení.  A stále je tu ešte nedoriešený medicínsky problém vysokého krvného tlaku. Konečne sa hypertonikom ponúka úžasne úspešná terapia. Zníženie, ba dokonca normalizácia krvného  tlaku bez akéhokoľvek medikamentu: kúpeľ v sanáriu pomáha pacientom s vysokým krvným tlakom a posilňuje imunitný systém.
Výsledky štúdií renomovanej univerzitnej kliniky Charité v Berlíne jednoznačne potvrdzujú pozitívnu silu účinkov špeciálnej formy saunovania na pacientov s vysokým krvným tlakom: sanária. Teploty v sanáriu využívanom na terapiu, sa pohybujú medzi 46°C až 60°C a relatívna vlhkosť vzduchu medzi  40% až 55%.

Doc. dr. Hans-Joachim Winterfeld sledoval v období dvoch rokov správanie sa srdca a krvného obehu u pacientov s vysokým krvným tlakom, ktorí pravidelne navštevovali sanárium. Na 40 pacientoch bez medikamentóznej liečby mohol tak dokázať evidentne isté výsledky. U viac ako jednej tretiny z nich (38%) sa krvný tlak normalizoval. Pokojový krvný tlak, ako aj srdcová frekvencia boli po pôsobení sanária značne znížené. Bolo teda jednoznačne vedecky dokázané, že pravidelný pobyt v sanáriu    pozitívne ovplyvňuje zvýšený krvný tlak (minimálne dve návštevy týždenne, po dve dávky trvajúce 8 až 10 minút, v sede na druhom stupni)
Pobyt v sanáriu podstatne zlepšuje aj periférnu mikrocirkuláciu, cievne prekrvenie ramien a stehien. Pri každom ošetrení  vysokého krvného tlaku je dôležité, ako terapiu prijme pacient. Aj tu  boli pri metóde využitia solária zaznamenané tie najlepšie výsledky: pacienti všetci do jedného hodnotili toto ošetrenie pozitívne a vykázali 100-percentnú akceptáciu terapie.

Popri týchto vynikajúcich účinkoch zaznamenal dr. Winterfeld pri 60% pacientov celkové zlepšenie výkonnosti a okrem toho aj zlepšenie kvality života (lepší spánok, vyššiu pozornosť).
Pokiaľ ide o ochladzovanie, vedec odporúča pacientom s ochorením srdca a obehového systému dažďovú sprchu s teplotou vody od 12°C do   14°C. Pacienti s vysokým krvným tlakom by sa však pred návštevou sanária mali v každom prípade poradiť so svojím lekárom alebo s internistom a mali by dodržať vyššieuvedené dávky kúpeľa. Celkové hodnotenie teplého kúpeľa v sanáriu: pre pacientov s vysokým krvným tlakom je to vhodná doplnková terapia.

Z ďalších vedeckých štúdií vyplýva, že pobyt v sanáriu posilňuje imunitný systém. Kontinuálne kúpele v sanáriu stimulujú imunologické reakcie cievneho systému. Dôležité zápalové parametre imunitného systému sú terapiou v sanáriu  ovplyvnené na dlhšiu dobu: zápalové procesy môžu byť v arteriálnom žilovom systéme potlačené.
   
       
Priebeh kúpeľa v SANÁRIU®
   
Priebeh kúpeľa v saune    
 
Parný kúpeľ a zdravie
 
Relax v parnom kúpeli  – prírodná kozmetika pur!
   
Priebeh parného kúpeľa    
 
Slnko a imunitný systém
 
Výzor plný slnka a jemné opálenie    
 
Farby pre dobrú  pohodu
 

Farba, zvuk a vôňa  premenia saunový kúpeľ  na  kúzelnú hru zmyslov

   
Farebné svetlo – dobrý skutok pre telo i pre dušu
   
Tvorca dobrej nálady -  AQUAVIVA
   
Zmyslové vnímanie farebného svetla    
 
Vône pre dobrú pohodu
 
Nádych a výdych: aromatický kúpeľ so SANÁRIOM®    
 
Zdravie a krása
 
Vitálny, mladý a krásny – saunový kúpeľ odďaľuje starnutie
   
Sada kozmetických prípravkov od Klafs-a ochraňuje Vašu pokožku    
 
             
Predchadzajúci

Hore