Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt
     
 

Zdravie so saunou, parným kúpeľom, soláriom, farebným svetlom a s vôňami.

Zahoďte starosti všedného dňa za hlavu a venujte sa aj s Vašimi najbližšími zdraviu, oddychu a zábave. Tu získate informácie o blahodarných účinkoch  sauny, parného kúpeľa, solária,  farebného svetla a vôní.

 
 
Sauna a zdravie
 
Odbúravanie stresu pomocou sauny, saunový kúpeľ ako privátna zdravotná prevencia
   
Sanárium pomáha  pacientom s vysokým krvným tlakom a posilňuje  imunitný systém
   
Priebeh kúpeľa v SANÁRIU®
   
Priebeh kúpeľa v saune    
 
Parný kúpeľ a zdravie
 
Relax v parnom kúpeli  – prírodná kozmetika pur!
   
Priebeh parného kúpeľa    
 
Slnko a imunitný systém
 
Výzor plný slnka a jemné opálenie    
   
Pod novovyvinutou „Slnečnou lúkou“ sa opálite presne tak ako vo voľnej, vzdušnej atmosfére. Je to ideálna príprava pokožky na letnú sezónu po na svetlo skúpych zimných mesiacoch. Pri takomto slnečnom kúpeli si môžete užívať skrášľujúce a do hĺbky prenikajúce teplo ako vo voľnej prírode a urobíte tak dobre celému organizmu: vedecké štúdie potvrdzujú enormné zdravotné účinky blahodarne dávkovaných ultrafialových lúčov na telo i na dušu.


Svetová novinka – Slnečná lúka prvý raz v histórii umožňuje získanie efektu opálenia bez toho, že by ste bezprostredne museli ležať v alebo na nejakom opaľovacom zariadení. Pod Slnečnou lúkou môžete relaxovať ako vo voľnej prírode, pretože vysoko na strope nainštalované opaľovacie zariadenie poskytuje veľkorysý priestor na pohodlné ležanie a na telesný i duševný oddych. 2- metrová vzdialenosť je zárukou, že Vás nebudú rušiť žiadne zvuky, sprevádzajúce prevádzku prístroja a v pokoji si budete užívať príjemné mediteránne a jemné opaľovenie. Dva príjemné zážitky, lákavé uvoľnenie, či pohodlné čitanie – skrátka oddych bez hraníc.
Práve tak ako slnečné lúče, aj Slnečná lúka vyvoláva dobrú náladu, zvyšuje vitalitu a produkciu životne dôležitého vitamínu D, pôsobí pozitívne na stavbu kostí a na imunitu organizmu. A navyše: toto pozitívne žiarenie si môžete užiť aj v ľahkom odeve, napríklad v župane.

Skrášľujúci efekt opálenia sa pod Slnečnou lúkou vzniká na základe princípu okamžitej pigmentácie: melanín – zodpovedný za zhnednutie  pokožky – sa pri tom tvorí nanovo, zatiaľ čo jemné UV – žiarenie posúva už existujúci melanín do vrchných vrstiev pokožky. Tak vlastne vznikne typu pokožky zodpovedajúce a dlhotrvajúce opálenie, ktoré pokožku ani nepoškodzuje, ani ju nevystavuje procesu predčasného starnutia.

Vedecké štúdie priniesli dôkaz o tom, že obozretné a správne dávkované opaľovanie pomocou solárií sa na tele i na duši prejaví veľmi pozitívne: zatiaľ čo v letných mesiacoch je človek dostatočne vystavený UV- žiareniu, musí jeho organizmus v zimných mesiacoch bojovať s jeho enormným deficitom.

Univerzita  Charité v Berlíne preto odporúča opaľovanie raz do týždňa. Slnečný kúpeľ zmierňuje problémy pokožky, ako napríklad neurodermitis alebo akné, a podporuje pritom prirodzené budovanie ľudskému organizmu vlastnej ochrany pred svetlom. Aktivuje biopozitívne vplyvy na srdcový obehový systém, na nervový systém, zlepšuje telesnú výkonnosť a posilňuje imunitu. To všetko zasa zlepšuje zásobovanie orgánov a kostí kalciom, čo zasa ovplyvňuje hustotu kostí – a rast – vylepšený slnečným hormónom – vitamínom D 3.  Takto je stabilizovaná aj telesná a duševná výkonnosť a posilnená imunita – ochorenia z   prechladnutia klesnú až o  50 %.
   
       
 
Farby pre dobrú  pohodu
 

Farba, zvuk a vôňa  premenia saunový kúpeľ  na  kúzelnú hru zmyslov

   
Farebné svetlo – dobrý skutok pre telo i pre dušu
   
Tvorca dobrej nálady -  AQUAVIVA
   
Zmyslové vnímanie farebného svetla    
 
Vône pre dobrú pohodu
 
Nádych a výdych: aromatický kúpeľ so SANÁRIOM®    
 
Zdravie a krása
 
Vitálny, mladý a krásny – saunový kúpeľ odďaľuje starnutie
   
Sada kozmetických prípravkov od Klafs-a ochraňuje Vašu pokožku    
 
             
Predchadzajúci

Hore