Hlavná stránka
O nás
Wellness doma
 
Wellness pre investorov
Sauna a zdravie
 
Vaše zdravie
 
Sauna je zdravá
 
Fit aj v zime 
 
Sauna a ochladenie
 
Sauna a odkyslenie
 
Regenerácia
 
Sauna a redukcia hmotnosti
 
Wellness ABC
Servis
Referencie
 
Príslušenstvo
Kontakt

 

Buďte fit aj v zime.

  Váš dobrý zdravotný stav nám  leží na srdci.  
 
     
   

Práve v studenom a búrlivom zimnom čase je dôležité posilňovanie telesnej imunity proti chrípke a iným chorobám z prechladnutia.  Kto sa obáva vedľajších účinkov očkovania proti chrípke, ten môže predsa svoju imunitu posilniť aj prirodzenou cestou.

Jemnou a miernou alternatívou očkovania proti chrípke, je pravidelná návšteva sauny, čo každému posilní imunitu, potrénuje srdce a obehový systém, pričom ešte poskytne aj príjemný zážitok. Faktor zotavenia saunového kúpeľa pôsobí do hĺbky a takto podporuje odolnosť voči prechladnutiu s dlhodobým účinkom.

 
         
   

Pravidelný saunový kúpeľ udržiava v kondícii telesnú imunitu, posilňuje krvný obeh a pôsobí pozitívne na látkovú výmenu – efektívne predchádza chrípkovým infekciám. Bohužiaľ v hektickom behu našej súčasnosti nám často chýba dostatok času – keďže verejná sauna sa nenachádza hneď pred našimi dverami - dostať sa do nej aspoň raz v týždni – tak ako to odporúčajú lekári.

Sauna medzi vlastnými štyrmi stenami  poskytuje možnosť urobiť pre seba niečo dobré, a nie je to len pozvanie do oázy oddychu po večeroch. Pravidelný saunový kúpeľ je ideálnym základom dobrého zdravia aj v zimnom čase.
 
         
    V štúdii univerzity Charité dospeli vedci k tomuto záveru: sanárium posilňuje imunitný systém. Priebežné kúpele v sanáriu stimulujú imunologické reakcie  cievneho systému. Dlhodobo pôsobia aj na zápalové parametre imunitného systému a môžu potlačiť zápalové procesy v arteriálnom cievmom systéme.  
         
    Kľúčom ku zdraviu a k dobrému zdravotnému stavu pritom je striedanie chladu a tepla.  Horúčava sauny stimuluje vegetatívny nervový systém, počas ochladzovacej fázy sa zasa použitím studenej vody zužujú cievy v tele, a to je pre ne výborný tréning, ktorý zlepšuje prekrvenie žíl a svalstva. Takto sa prirodzenou cestou zvýši látková výmena a zlepší sa prekrvenie svalov. Sauna pôsobí blahodárne aj na bronchiálne problémy. Bronchiálne svalstvo sa uvoľní a človeku sa hneď lepšie dýcha.  
         
    Napokon takéto výhody si môžu majitelia sáun medzi svoje štyri steny zaobstarať aj dodatočne. Firma Klafs teraz ponúka Sanárium s funkciou SaunaPUR® aj ako dodatočné vybavenie. Tak sa stane vaša sauna studnicou zdravia a krátkou wellness dovolenkou pre telo a dušu. A vám sa podarí prežiť aj toto nepriaznivé ročné obdobie v zdraví.  
         
Predchadzajúci

Hore